When comparing packaged food items, don’t just look at the sale price – look at the unit price. It should be on the price sticker on the grocery shelf, probably in fine print. This is the cost of the item per unit, such as per ounce. This is important because it may seem like a better deal to buy a bottle of orange juice for $2.99 when a similar brand costs $4.99. But if the latter has a smaller unit price, that’s the bargain.

How to Choose the Right Influencer Marketing Agency Malaysia for Your Niche
Want to make sure your next campaign delivers real results? Learn how to choose the right influencer marketing agency Malaysia based on your niche, brand voice, and growth goals.